G Suite w naszej szkole


Gsuite

Usługi G Suite dla Szkół i Uczelni w naszej szkole

 

Firma Google, po pozytywnej weryfikacji,zakwalifikowała nasdo G Suite dla Szkół i Uczelni, który ułatwia pracę w szkołach i jest używany przez kilkadziesiąt milionów uczniów
i nauczycieli na całym świecie

Decyzją Rady Pedagogicznej z dnia 4 maja 2020 r.,nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 156 im. Ks. Kardynała A. Stefana Sapiehy w Krakowie, będą mogli korzystać z pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni.. Zawiera on m.in. usługi Gmail, Kalendarz, Dokumenty, Classroom. 

Uczniowie naszej szkoły będą korzystać ze swoich kont G Suite do wykonywania zadań, komunikowania się z nauczycielami i nauki umiejętności potrzebnych do uczestniczenia w społeczności internetowej XXI wieku. 

 

Dokumenty:

 

____________________________________________________________________________________

Usługi podstawowe G Suite dla Szkół i Uczelni uruchomione w szkole to:

 

Funkcje administracyjne umożliwiają administratorom G Suite tworzenie kont użytkowników i urządzeń w domenie oraz zarządzanie nimi, a także zarządzanie ustawieniami usług Google.

Funkcje wyszukiwania i analizy umożliwiają zaawansowane wyszukiwanie i pobieranie danych we wszystkich usługach, a także automatycznie kategoryzują treści, by użytkownicy mogli z nich korzystać w aktywnych usługach. 

Usługi podstawowe w tej wersji G Suite obejmują też usługę Classroom i Synchronizację Chrome.

 

 

Najczęstsze pytania na temat G Suite dla Szkół i Uczelni>>

 

Zasoby dla szkół i rodziców:

 

 

Ze wszystkich usług pakietu G Suite korzystamy wyłącznie poprzez bezpłatne łącza Internetowe.  Rozmowy telefoniczne są odpłatne!