G Suite w naszej szkole

Gsuite Nasza szkoła ma możliwość korzystania

z usługi G Suite dla Szkół i Uczelni

Decyzją Rady Pedagogicznej z dnia 4 maja 2020 r.,nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 156 im. Ks. Kardynała A. Stefana Sapiehy w Krakowie, będą mogli korzystać z pakietu G Suite dla Szkół i Uczelni.

Zawiera on m.in. usługi Gmail, Kalendarz, Dokumenty, Classroom.

Uczniowie naszej szkoły będą korzystać ze swoich kont G Suite do wykonywania zadań, komunikowania się z nauczycielami i nauki umiejętności potrzebnych do uczestniczenia w społeczności internetowej XXI wieku. Warunkiem utworzenia konta, jest zapoznanie się z treścią poniższego dokumentu i poinformowanie drogą mailową wychowawców o Państwa decyzji.

Dodatkowe informacje oraz pliki do pobrania >>

Usługi podstawowe G Suite dla Szkół i Uczelni uruchomione w szkole to:

Funkcje administracyjne umożliwiają administratorom G Suite tworzenie kont użytkowników i urządzeń w domenie oraz zarządzanie nimi, a także zarządzanie ustawieniami usług Google.

Funkcje wyszukiwania i analizy umożliwiają zaawansowane wyszukiwanie i pobieranie danych we wszystkich usługach, a także automatycznie kategoryzują treści, by użytkownicy mogli z nich korzystać w aktywnych usługach.

Usługi podstawowe w tej wersji G Suite obejmują też usługę Classroom i Synchronizację Chrome.

Ze wszystkich usług pakietu G Suite korzystamy wyłącznie poprzez bezpłatne łącza Internetowe. Rozmowy telefoniczne są odpłatne!