Informacja nt placówki

Niedziela, 19 stycznia 2014

Nasza szkoła mieści się w niepowtarzalnym budynku z lat 30-tych,  dzięki czemu Państwa dzieci będą uczyć się w wyjątkowej atmosferze.

W naszej placówce uczy się obecnie 501 uczniów w 23 oddziałach. Posiadamy bardzo dobrze wyposażone klasopracownie, m.in. 25-stanowiskową pracownię komputerową, 24- stanowiskową multimedialną pracownię językową, czytelnię multimedialną, dwie sale gimnastyczne, w tym jedna z lustrami do zajęć gimnastyki korekcyjnej i tańca. Wszystkie sale lekcyjne (18) są wyposażone w zestawy interaktywne, przeznaczone dla uczniów klas młodszych i starszych. Zajęcia sportowe  prowadzone są na nowoczesnym, wielofunkcyjnym boisku szkolnym, bieżni, na basenie: KSOS na os. Kolorowym oraz na lodowisku MOS. Do dyspozycji dzieci jest także biblioteka szkolna z czytelnią multimedialną. Dysponujemy także gabinetem pomocy przedmedycznej. Dzieci mogą korzystać ze szkolnego sklepiku.

Uczniowie klas I-III, w ramach zajęć wychowania fizycznego, uczęszczają na basen i na lodowisko.

W szkole działają liczne koła zainteresowań m.in.  historyczne, przyrodnicze, języka angielskiego, teatralne, plastyczne,   sportowe- siatkówki, tenisa ziemnego,  szachowe, tańca towarzyskiego, baletu, nauki szybkiego czytania, ZHP. Grupa dziennikarska zajmuje się wydawaniem szkolnej gazetki - ,,Sapiehówka”, która ukazuje się systematycznie od 2004 r.

W szkole działa świetlica, czynna w godzinach 6.45 - 17.00. Dzieci przydzielane są do grup 25-osobowych, tworzonych oddzielnie dla kl. I, kl. II, kl. III i kl. IV-VII. Zajęcia świetlicowe odbywają się w kilku pomieszczeniach, wyposażonych również w zestawy interaktywne.

W stołówce serwowane są domowe obiady, w cenie 9 zł. Najmłodsze dzieci (kasy I-III) jedzą posiłki podczas osobnej przerwy, pod nadzorem nauczycieli.

W celu podwyższenia bezpieczeństwa naszych uczniów, zainstalowano  kamery zewnętrzne i  wewnętrzne. Podpisano współpracę z firmą ochroniarską JUSTUS.

Nasi uczniowie osiągają wysokie wyniki w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich i gminnych.(więcej informacji w zakładce  SUKCESY).

Nauczyciele, uczący w naszej szkole, posiadają wysokie kwalifikacje pedagogiczne. Ustawicznie doskonalą swoje umiejętności, biorąc udział w licznych szkoleniach i kursach, aby uzyskiwać znaczące efekty w pracy z uczniami.

Drodzy Rodzice!

Zapiszcie swoje dzieci do Sapiehówki!

Na pewno będą miały mądre główki.

Bo SP 156 -to szkoła ceniona!

Z wieloletnią tradycją, bogatą historią, pokładami wiedzy

I wartościami - szlachetnymi – do serduszek uczniów przelewanymi!