Krakowska Olompiada Młodzieży 2014

Środa, 10 grudnia 2014

Krakowska Olimpiada Młodzieży 2013/14 podsumowana – uroczystość w Sali Obrad

Z udziałem zastępców Prezydenta Miasta Magdaleny Sroki i Tadeusza Matusza odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2013/14.

Do Sali Obrad Magistratu we wtorek 25 listopada przybyli uczniowie, dyrektorzy oraz nauczyciele nagrodzonych szkół, w imponującej ponad 200 osobowej liczbie! Magdalena Sroka, w swym wystąpieniu podkreśliła, że Krakowska Olimpiada Młodzieży od kilku lat jest prawdziwą dumą naszego Miasta. Wzorowo prowadzona, a stale rosnąca ilość młodzieży i szkół uczestniczących w zawodach jest najlepszym świadectwem.

Pozytywnie zabrzmiał głos Tadeusza Matusza, który zaapelował do  młodzieży by nie unikała lekcji wychowania fizycznego zachęcając do korzystania z szerokiej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, które przedstawia Miasto.

W podsumowywanej edycji we wszystkich stopniach rywalizacji (Igrzyska, Gimnazjada, Licealiada) wystartowało łącznie 15 643 uczniów z 209 krakowskich szkół. Dla wyłonienia zwycięzców trzeba było rozegrać aż 98 finałów w kilkunastu dyscyplinach sportu.

Areny KOM to obiekty Com-Com Zone przy ul. Ptaszyckiego, MOS-u Kraków-Wschód i AWF, hale Bronowianki i Hutnika 2010, sale gimnastyczne kilkunastu krakowskich szkół, a także stok narciarski SKI w Sieprawiu.

Organizator zawodów Wydział Sport przekazał bezpośrednią organizację wszystkich zawodów Miejskiemu Zarządowi Szkolnego Związku Sportowego, którego Prezesem jest Tadeusz Romiszewski.

Wyróżniono najlepszych dyrektorów placówek wszystkich szczebli. Uroczystość w Magistracie uświetnili swoją obecnością m.in. prof. Józef Lipiec szef krakowskiej Akademii Olimpijskiej, Barbara Ślizowska – brązowa medalistka z 1952 roku w gimnastyce, Edward Stawiarz – olimpijczyk w lekkiej atletyce, prof. Andrzej Klimek – rektor AWF, prof. Michał Spieszny – prezes AZS AWF, Waldemar Gramek – prezes Małopolskiego SZS, a także Jan Dyduch, Stanisław Michalik, Jacek Kucybała i Leszek Tytko – członkowie Rady Sportu przy Prezydencie Miasta oraz gen. Mieczysław Bieniek tegoroczny laureat Honorowego tytułu Przyjaciel Sportu.

W Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży (KOM) w roku szkolnym 2013/14 nasza szkoła zajęła 8 miejsce.