Małopolskie Współzawodnictwo Sportowe 2014

Środa, 10 grudnia 2014

Kraków zwycięzcą Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego

dzieci i młodzieży!

21 października w Białce Tatrzańskiej odbyło się podsumowanie Małopolskiego Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży. W czasie uroczystości ogłoszono wyniki trwającej przez cały rok szkolny 2013/14 rywalizacji w 25 dyscyplinach sportu.

Impreza organizowana przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy zgromadziła na starcie ponad 40 tysięcy dzieci i młodzieży. Piękny i zasłużony sukces odniosła reprezentacja naszego Miasta, która w klasyfikacji łącznej nie miała sobie równych zdobywając 647 pkt. wygrała z dużą przewagą nad pozostałymi rywalami wyprzedzając powiat nowotarski (423 pkt.) i miasto Nowy Sącz (325,5 pkt.).

Osiągnięty wynik jest efektem doskonale prowadzonej Krakowskiej Olimpiady Młodzieży, której zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach sportu reprezentowali nasze miasto w małopolskich finałach. Rywalizację szkół podstawowych wygrała SP z Kościeliska pow. Tatrzański wyprzedzając SP 75 z ul. Grochowskiej 20 oraz SP 1 z Oświęcimia. Na piątym miejscu współzawodnictwo ukończyła SP 91 im. Janusza Kusocińskiego, a na czternastym SP 156 im. ks. kardynała Adama Sapiehy z ul. Centralnej 39.