Święto Niepodległości 11 XI 2022

Niedziela, 18 grudnia 2022

W dniu 10 XI 2022 nasza szkoła obchodziła 104 rocznicę odzyskania niepodległości, biorąc udział w uroczystej akademii.
Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy i nagrody w konkursie zorganizowanym przez p. Bożenę Frydrych pt: Patriotyczny plakat.
W ramach konkursu klasy IV-VIII wykonały plakaty, które ukazywały ich patriotyzm i umiłowanie Ojczyzny. I miejsce uzyskały klasa VA i VIIIA , II miejsce klasa VIA , III miejsce VIIIA , wyrózniono klasy IVB, VIIC, VIIIC. Wszystkie prace zostały zawieszone jako dekoracje tworząc niezwykłą biało-czerwoną galerię.
W czasie uroczystości społeczność uczniowska śpiewała pieśni legionowe i słuchała patriotycznych wierszy oraz obejrzała film edukacyjny pt: 11 listopada.
Chór szkolny na akademię przygotował p. Paweł Herod , scenariusz i dekoracje wykonała p. Bożena Frydrych a oprawę techniczną zapewnili p. Damian Moskal i Lucjan Mikowski.