99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w Sapiehówce

W poniedziałek, 13 listopada 2017 r. obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia z udziałem starszych i młodszych uczniów, Dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. Dzieci z klas: 4b, 5b i 6a zaprezentowały montaż słowno-muzyczny upamiętniający najważniejsze wydarzenia oraz bohaterów z czasów narodowych zmagań o niepodległość. Chór szkolny śpiewał znane piosenki legionowe. Przypomniana też została poezja żołnierska - a wzruszeń dostarczyła szczególnie recytacja wiersza Artura Oppmana "Orlątko" w wykonaniu Piotrka Gruchota z klasy 4b. Uroczystość zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych – był to doskonały trening przed nadchodzącym jubileuszem – 100. rocznicą historycznego Dnia 11 Listopada, przypadającą za rok.

Kliknij aby zobaczyć zdjęcia >>