Dzień Otwarty - 12.02.2015 r.

12 lutego 2015 r. w naszej szkole został zorganizowany ,, Dzień otwarty”dla wszystkich pragnących zwiedzić naszą placówkę. Głównymi gośćmi byli rodzice oraz dzieci, które w przyszłym roku szkolnym będą uczęszczały do klas pierwszych. Odwiedzili nas także absolwenci oraz znajomi i przyjaciele związani z działalnością Sapiehówki.

Impreza rozpoczęła się od wspólnego spotkania w sali gimnastycznej,gdzie pani dyrektor przekazała zainteresowanym istotne informacje dotyczące rekrutacji uczniów oraz funkcjonowania szkoły. Chór zaprezentował wówczas swoje wokalne umiejętności, a zespół taneczny pokaz tańca. Zebrani zobaczyli także przedstawienie pt. ,,Księżniczka na ziarnku grochu”, a potem mogli przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci zostały zaangażowane w różnorodne konkurencje sportowe.

Następnie wszyscy wyruszyli w ,, podróż po świecie”, bowiem poszczególne zespoły klasowe, wraz z wychowawcami, zaprezentowały kraje świata – ukazując ich kulturę, symbole narodowe, tradycje, muzykę, sztukę, potrawy oraz stroje. Można było zupełnie za darmo ,, odwiedzić” Turcję i poznać jej mieszkańców, poczuć woń indyjskich kadzideł i przenieść się do siedzib Indii, skosztować pałeczkami chińskich potraw, wykonać ozdoby z włoskich makaronów, zaznajomić się z tradycjami Rosji i znaleźć się na piaskach Arabii Saudyjskiej, a także ,, obcować” z Meksykanami- robiąc sobie z nimi zdjęcia w sombrero i tańczyć w rytm meksykańskiej muzyki.

To wszystko oczywiście za sprawą uczniów i nauczycieli naszej szkoły, którzy wspólnie z rodzicami przygotowali dla odwiedzających niebywałe atrakcje!

Prezentacje multimedialne oraz wystawy zdjęć, książek i albumów, dotyczące danego kraju, pogłębiły wiedzę gości o państwach świata.

Dodatkowym urozmaiceniem ,,Dnia otwartego” były: loteria fantowa, malowanie twarzy oraz poznanie działalności Szkolnego Klubu Turystycznego ,,Gacek”.

Po niezwykle pasjonującej ,, podróży” – pełnej wrażeń – zwiedzający mogli odpocząć w szkolnej kawiarence, gdzie nieodpłatnie serwowano kawę, herbatą, napoje oraz różnorodne słodkości.

Kluczowymi i nadrzędnymi motywami ,, Dnia otwartego” w naszej szkole były działania charytatywne, stanowiące istotę Sapiehówki.

W ramach akcji UNICEF ,, Wszystkie kolory świata” uczniowie z rodzicami wykonali 44 laleczki, które można było adoptować podczas ,,Dnia otwartego”. Niezwykle piękne, szmaciane lalki to symbol pomocy dla dzieci z Południowego Sudanu. Dla nich bowiem zostaną zakupione szczepionki ratujące  im życie.

Zebraliśmy 550 zł ! Za dobre serca serdecznie dziękujemy!

Nasi goście włączyli się również w zbiórkę pieniędzy dla wychowanków sierocińca w Boliwii. Sprzedawane były przedmioty własnoręcznie wykonane przez tamtejsze dzieci. Największym zainteresowaniem cieszyły się piórniki z wełny z lamy i krzyżyki z drzewa różanego, tzw. ,,drzewa krwi”.

Dzięki hojności zwiedzających zebraliśmy kwotę 329,20! Darczyńcom bardzo dziękujemy!

Było nam niezwykle miło gościć wszystkich przybyłych do naszej Sapiehówki

– szkoły z zasadami i pielęgnowanymi cennymi wartościami.

Mamy nadzieję, że działania szkolnej społeczności się spodobały

i odwiedzających usatysfakcjonowały.