II Charytatywna Impreza Rodzinna

Środa, 1 października 2014

Otrzymywać pomoc – to szczęście.

Udzielać pomocy – to dar !

Dnia 27 września 2014 r. w naszej szkole odbyła się II Charytatywna Impreza Rodzinna z cyklu ,, Spotkania w Sapiehówce”.

Celem akcji była zbiórka funduszy na edukację naszych podopiecznych w Kabwe w Zambii – w ramach programu ,, Adopcja na odległość” oraz pomoc chorym ludziom przebywającym w hospicjach.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie przeprowadziło w naszej szkole akcję, w ramach której można było oddać krew.

Wspólne przedsięwzięcie – uczniów, rodziców i wychowawców – okazało się niezwykle trafnym i szczytnym działaniem zbiorowości szkolnej.Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością oraz inwencją twórczą – odnośnie sposobu zbierania środków finansowych. Liczne stoiska kusiły domowymi wypiekami i przekąskami. Wybór był tak różnorodny, iż  wiele osób nie mogło się zdecydować, co skosztować. Loterie fantowe z mnóstwem zabawek, maskotek, książek, płyt – nie pozwalały przejść obojętnie. Każdy los krył wygraną!

Można było również pomalować sobie twarz, zmierzyć ciśnienie oraz zwiedzić naszą salę muzealno- multimedialną- poświęconą patronowi szkoły ks. kard. A.S.Sapieże.

Doskonałej zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom akcji gry i konkurencje zorganizowane na bieżni i boisku. Rodzinne rywalizacje cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim za tak liczny udział

w naszej charytatywnej imprezie

oraz ogromne zaangażowanie i podjęte działania!

Serdecznie dziękujemy za gorące serca promieniujące

chęcią wspierania potrzebujących, za pomoc

w propagowaniu dewizy życiowej:

,, Miej serce i patrzaj w serce”.

Program "Adopcja na odległość"- 540 zł

Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera- 770 zł

Hospicjum św. Łazarza w Krakowie- 2575,45 zł i 3 euro

Akcja honorowego krwiodawstwa- zgłosiło się 17 kandydatów do oddania krwi, a 13 krwiodawców oddało krew dzięki czemu uzyskano 5.850 ml krwi pełnej, tj. 13 pełnych jednostek krwi.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę.

GALERIA   ZDJĘĆ