Konkurs „Powiedz NIE przemocy”

Czwartek, 23 maja 2019

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie z czterech klas (IV c, V a, VI b, VI c) wraz
z wychowawcami biorą udział w konkursie „Powiedz NIE przemocy”. Organizatorem konkursu jest VIII Komisariat Policji w Krakowie – Wydział do spraw nieletnich i patologii oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 9 w Krakowie.

W listopadzie 2018 uczniowie zgłoszonych klas zorganizowali Szkolny Dzień Bez Przemocy. Odbyły się w szkole różne działania zachęcające do niestosowania przemocy

i przeciwstawiania się jej. Uczniowie zorganizowali quizy i konkursy. Odbyły się ciekawe zajęcia na przerwach zorganizowane dla młodszych dzieci przez starszych kolegów. Uczniowie wykonali plakaty, które długo przypominały, że należy powiedzieć nie agresji
i przemocy.

W drugim semestrze odbyły się spotkania uczniów z przedstawicielem Policji. Spotkania dotyczyły tematów związanych z przemocą w tym cyberprzemocy.

W klasach zostały zorganizowane warsztaty na temat kreatywnego spędzania wolnego czasu w grupie rówieśniczej i z rodzicami.

Końcowym etapem konkursu jest ocena przez jury zrealizowanych przez grupy uczniów spotów promujących przeciwdziałanie przemocy. W naszej szkole spoty takie zrealizowało trzy grup uczniów z klasy IV c i dwie grupy uczniów z V b.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 czerwca 2019 roku. Życzymy zwycięstwa

i trzymamy kciuki za naszych uczniów.

nieprzemocy5       nieprzemocy6

nieprzemocy3      nieprzemocy1     nieprzemocy4