Gwiazdka dla zwierzaka 2015/2016

Pomóżmy zwierzętom ze Schroniska

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w akcji zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt z krakowskiego schroniska.

Zbiórka trwa od 2.11.2015r. do 7.01.2016r. Przyniesione dary składamy u opiekunów samorządu.

Przynosić można:

- karmy suche i konserwy dla kotów,

- karmy suche i konserwy dla psów,

Szkoła otrzyma Dyplom Uczestnictwa. Szkoły, które zbiorą najwięcej darów otrzymają okolicznościowe certyfikaty. Wyniki zbiórki zostaną ogłoszone na stronie internetowej KTOZ, schroniska oraz w mediach. Szczegółowe informację na www.schronisko.krakow.pl

Działalność Samorządu Uczniowskiego – aktualności 2015

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego (Anastazja Sajak) uczestniczyła w ślubowaniu klas pierwszych.

Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył życzenia nauczycielom naszej szkoły.

W październiku odbyło się pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego. Na zebraniach przedyskutowano sprawy organizacyjne, rozpatrywano pomysły na imprezy i wydarzenia w naszej szkole.

Poszukujemy chętnych osób do utworzenia różnych sekcji w naszej szkole.

Sekcja może mieć charakter stały lub tymczasowy i powinna określić: nazwę, zakres obowiązków i skład osobowy.

Propozycje:

Sekcja organizacyjna:

Organizowanie dyskotek szkolnych (przygotowanie i posprzątanie)

Utrzymywanie porządku i bezpieczeństwa podczas dyskotek i innych imprez szkolnych.

Dbanie o sprzęt i urządzenia szkolne.

Dbanie o ład i porządek na korytarzach szkolnych.

Sekcja dekoracyjno- plastyczna:

Dekoracja dyskotek i imprez szkolnych.

Wykonywanie gazetek okolicznościowych (estetyka)

Sekcja informacyjno- dziennikarska:

Wykonywanie gazetek okolicznościowych (treść)

Osoby chętne do zaangażowania się w prace Samorządu Uczniowskiego proszone są o zgłoszenie się do przewodniczącego lub zastępcy.

Rok szkolny 2015/2016

W naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uprawnionych uczniów do głosowania było 357. Frekwencja wyniosła 91%.  W wyniku przeprowadzonych tajnych, bezpośrednich i równych wyborów wyłoniono następujących uczniów:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego:

Anastazja Sajak z klasy VIs

Zastępca:

Nadia Soczówka z klasy VIa

Skarbnik:

Brian Cegiełko z klasy IV a

Mateusz Obirek z klasy Vp

OPIEKUNOWIE SU:

p. Monika Popińska

p. Lucjan Mikowski

p. Barbara Marchut

p. Magdalena Magda

p.Agnieszka Fercikowska - opiekun gazetki szkolnej „Sapiehówka”

Członkami Samorządu Uczniowskiego zostali:

Matylda Chyla, Martyna Tarnowska, Laura Mastalerz i Julia Łępa.