Sobota pełna uśmiechu w Sapiehówce!

Piątek, 11 października 2013

W sobotę 28 września w naszej szkole odbył się charytatywny piknik rodzinny, na którym zbieraliśmy środki dla chorej Nikoli, córeczki naszej byłej uczennicy.

Wspaniała pogoda sprawiła, że wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, a atrakcji było co niemiara! Przede wszystkim odbył się turniej drużyn piłkarskich, w którym uczestniczyli dziennikarze TVP Kraków, rodzice i pracownicy naszej szkoły. Walka na boisku była zażarta, a nad wynikiem czuwał sędziujący, z pomocą Bożą, ksiądz Proboszcz Czesław Sandecki.  Opatrzność sprzyjała reprezentacji  Sapiehówki, bo to ona wygrała. Wszystkim piłkarzom serdeczni gratulujemy i dziękujemy za to, że poświęcili swój czas i wysiłek słusznej sprawie.

Każda klasa przygotowała własne stoisko, na którym można było spróbować przepysznych ciast upieczonych przez mamy naszych uczniów, wrzucając przy okazji datek na rzecz Nikoli. Ogromną popularnością wśród uczestników pikniku cieszyły się również kiełbaski z grilla i wata cukrowa, Było „bardzo smacznie”!

Dzieci, które ochoczo włączyły się w organizację pikniku i zbiórkę pieniędzy, mogły podziwiać walki starożytnych Rzymian, chwytać gigantyczne bańki mydlane. Dla najmłodszych wielką atrakcją było malowanie twarzy oraz balonikowe zwierzaki przygotowywane przez klaunów.

Dorośli zwiedzali naszą salę muzealną poświęconą historii szkoły, jej patrona ks.kard.Adama Stefana Sapiehy oraz samych Czyżyn. Mieli również możliwość oddania krwi w punkcie krwiodawstwa, który mieścił się na małej sali gimnastycznej.

Niewątpliwie największe emocje budziła licytacja cennych przedmiotów pozyskanych od sponsorów. Były to m.in.: albumy  podpisane przez  kard. Stanisława Dziwisza -Metropolitę Krakowskiego , książka o Krakowie z dedykacją Pana Jacka Majchrowskiego- Prezydenta Miasta Krakowa, oryginalne zdjęcie ks.kard.A.S.Sapiehy. Ale przedmiotem, który budził największe pożądanie , była koszulka z autografami piłkarzy Wisły Kraków. Aukcję poprowadził pan Dariusz Nowak, rzecznik Policji krakowskiej w towarzystwie dziennikarki TVP Kraków-pani Agaty Jędrzejczyk-Dyląg. Wyniki aukcji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania.

Kiedy kończyliśmy nasze spotkanie w Sapiehówce, wszyscy uczestnicy orzekli, że impreza była wyjątkowo udana, ponieważ nie tylko pomogliśmy chorej dziewczynce, ale lepiej poznaliśmy się, doskonale się przy tym bawiąc. Oby więcej takich spotkań!

Jolanta Południak