Spotkanie z Andrzejem Maleszką

20 grudnia 2016roku z inicjatywy rodziców uczniów klasy 3c zostało zorganizowane spotkanie z autorem połączone z kiermaszem jego książek.

maleszka

Andrzej Maleszka (ur. 3 marca1955 w Poznaniu) – polski reżyser i scenarzysta, pisarz, specjalizujący się w twórczości dla dzieci i młodzieży. Cykl „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki zdobył 19 listopada 2007 r. w Nowym Jorku międzynarodową Nagrodę Emmy w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Nakładem Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak od 2009 r. wydaje cykl powieści dla dzieci pod tym samym tytułem.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy 3c, 3d, 1b i 2c. Animatorzy z wydawnictwa ZNAK czuwali nad spotkaniem  i prowadzili  warsztaty poświęcone czytelnictwu i książkom tego autora. Czuwali nad kontaktem internetowym z autorem. Nasi uczniowie mogli rozmawiać z panem Andrzejem, zadawać mu różne pytania. Autor także zadawał pytania dzieciom. Mieliśmy wrażenie, że szuka nowych pomysłów do swoich książek, gdyż zadawał bardzo ciekawe, ale też zaskakujące pytania. W czasie warsztatów uczniowie układali puzzle, a później mogli zakupić wybraną książkę z cyklu „ Magiczne drzewo”.

mal6 mal5 mal4
mal3 mal mal2