Spotkanie z Ewą Cichocką

Spotkanie z dziennikarką i podróżniczką Ewą Cichocką – warsztaty multimedialno - plastyczne dla dzieci

22 lutego 2017r.  uczniowie klasy 4c pod opieką wychowawczyni p.Magdaleny Żochowskiej oraz bibliotekarza p.Moniki Popińskiej udali się do Nowohuckiego Centrum Kultury na spotkanie z autorką – panią Ewą Cichocką.

Ewa Cichocka – dziennikarka, autorka podróżniczych relacji publikowanych m.in. w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, Poznaj Świat, Wirtualnej Polsce. Uwielbia wyspy, wulkany i odkrywanie własnych szlaków. Pisze, fotografuje i gotuje. Zafascynowana jest Sycylią i Żuławami, które na przemian eksploruje od lat. Organizatorka i przewodniczka niebanalnych wyjazdów m.in. kobiecych wypraw  z Fundacji Marka Kamińskiego tj. Robinson Crusoe była kobietą (na Mauritius) czy Wyspy z ognia (Sycylia). Inicjatorka plenerów, wystaw i spotkań podróżniczych.

Pani Ewa Cichocka jest autorką książki "RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca", w której promocji uczestniczyliśmy.

"RYMOWANKI SYCYLIANKI czyli mity z Wyspy Słońca" to wierszyki oparte na mitach starożytnej Sycylii. Historyjki opowiadają o herosach, stworach i potworach dawnej Wielkiej Grecji z dowcipną, współczesną puentą. „Bardzo oryginalne i bezpretensjonalne wierszyki  o starożytnych bohaterach Sycylii” – jak napisał prof. Jan Ciechowicz, powstały pomiędzy Polską a Sycylią. Ich autorkę zainspirowała podczas podróży na Wyspę sycylijska mitologia. Tam poznała, mieszkającą od lat Ewę Niewadzi, autorkę ilustracji losów antycznych postacitj. Aretuza, Persefony, Cyklopa, Dedala, Eol aoraz Skylli i Charybdy.

Dzieci – podcza spotkania -  słuchały wierszyków czytanych przez autorkę, oglądały animacje, poznawały starożytne mity by następnie, za pomocą wyobraźni i umiejętności plastycznych, rozwiązywać zagadki związane z mitycznymi bohaterami.  W drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych, podczas których powstały piękne prace przedstawiające mitycznych bohaterów wyspy.

W trakcie spotkania można było zakupić książkę z autografem autorki. Spotknie było pełne wrażeń. Zakończyło się podziękowaniami oraz pamiątkowymi zdjęciami z autorką.

ewa c

ewa6   ewa5   ewa2   ewa3   ewa4