STARS o programie

Program  STARS – rowerem do szkoły

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do projektu Stars- rowerem do szkoły.

Celem programu  jest promowanie roweru jako najlepszego środka podróżowania min. do szkoły.

Program Stars skupia się na wdrażaniu młodych uczestników ruchu drogowego do korzystania z roweru.

Podróż do szkoły jest najczęściej krótka i nie przekracza 5 km. Taki dystans można swobodnie pokonać rowerem.

Chcemy aby dzieci przekonały się, że rower to najlepszy sposób poruszania się na małych dystansach.

Program adresowany jest do wszystkich uczniów. W końcu zdrowy tryb życia jest  ważny dla każdego.

W ramach działań w szkole będą organizowane wycieczki rowerowe, spotkania, warsztaty promujące bezpieczną jazdę na rowerze.

Uczestniczyć będziemy  również w akcjach organizowanych przez Urząd Miasta Krakowa, szkoły, Straż Miejską.

Fundacja Otwarty Plan wspiera nas w tym projekcie.

We wrześniu 2020roku w Urzędzie Miasta Krakowa na Placu Wszystkich Świętych odbyła się uroczystość wręczenia akredytacji dla krakowskich szkół uczestniczących w Europejskim Projekcie STARS.
Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała gwiazdkę srebrną.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w  naszych działaniach.

Opiekunowie Projektu:

Magda Żochowska, Grażyna Wierba, Wioleta Soboń