Wielka Liga Czytelników

Konkurs dla uczniów klas 1-6

W związku z propagowaniem czytelnictwa wśród dzieci naszej szkoły  biblioteka szkolna ogłasza konkurs:

„Wielka Liga Czytelników 2016”

Celem ogólnopolskiego konkursu jest rozwijanie umiejętności uczniów w zakresie zdolności językowych, kształtowanie nawyku czytania i kreowanie  mody na czytelnictwo. Konkurs jest organizowany na dwóch poziomach: kl. 1-3 i 4-6.  Przebiega w trzech etapach:

Pierwszy etap  konkursu rozpoczyna się 17 października 2016r. i trwa do 10 marca 2017r.

Na czym polega konkurs?
Uczniowie wypożyczają w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Rodzice uczniów nie powinni wypełniać testu,  a jedynie wspierać dzieci, pomagać, pełnić rolę doradczą. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą 10 sprawności ( jedna sprawność to jedna przeczytana książka i poprawnie rozwiązany test) mogą wziąć udział w szkolnym teście kwalifikacyjnym   do półfinału. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 weźmie udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi wystąpią w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą "VI Wielka Zabawa Rodzinna". Udział w konkursie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na stronie  www.wielka-liga.pl.  Zapraszam do biblioteki!

Lista książek do konkursu