Wszystkie Kolory Świata

W ramach współpracy z  Unicef nasza szkoła przystąpiła do projektu

"Wszystkie Kolory Świata"

Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie prawie 3 milionów dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci w Sudanie Południowym, tak, by ograniczyć śmiertelność dzieci spowodowaną powyższymi chorobami.

W ramach akcji uczniowie wraz z rodzicami przygotowali 44 charytatywne laleczki UNICEF.

Te niezwykłe szmaciane lalki są symbolem pomocy, jakiej dzieci udzielają swoim rówieśnikom z Sudanu Południowego.

Podczas dnia otwartego organizowanego w naszej szkole dn. 12.02.2015 r. adoptowano wszystkie lalki, a uzyskaną kwotę w wysokości 550 zł przekazano na konto UNICEF-u.

Wszystkim, którzy przyczynili się

do uratowania 55 dzieci zamieszkałych w Sudanie Płd.

składamy serdeczne podziękowania!

lalki2    lalki3